Challenge: You buy 3.19 pounds of Oranges​, 1.25 pounds of ​Grapes, and 1.82 pounds of Pears. What is your total bill? Grocery S

Question

Challenge: You buy 3.19 pounds of Oranges​, 1.25 pounds of ​Grapes, and 1.82 pounds of Pears. What is your total bill?

Grocery Store Prices
Oranges – ​$1.29 per pound
Grapes – ​$1.19 per pound
​Pears – $1.09 per pound

in progress 0
Edana Edana 2 months 2021-07-26T11:13:59+00:00 2 Answers 1 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-26T11:15:32+00:00

    Answer:

    i think its 26 dollars but you might want to double check that

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-07-26T11:15:51+00:00

    Answer:

    3.17 pounds of apples

    1.25 pounds of pears 2

    2.56 pounds of oranges

    add = 7.98

    I think…?

    ;-;

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )