Bananas cost $1 for 3 pounds. How much for 1 pound?​

Question

Bananas cost $1 for 3 pounds. How much for 1 pound?​

in progress 0
Thành Công 2 months 2021-07-21T12:18:29+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-21T12:19:39+00:00

    Answer:

    0.33

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )