At Ralph’s fruit stand ½ pound of grapes cost 90 cents. You want to buy 5 pounds of grapes. How much will they cost?

Question

At Ralph’s fruit stand ½ pound of grapes cost 90 cents. You want to buy 5 pounds of grapes. How much will they cost?

in progress 0
Đan Thu 4 years 2021-08-11T22:08:29+00:00 2 Answers 17 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-11T22:09:37+00:00

    Answer:

    yu8i9yh7y8uiujhgynhuijknujmi

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-08-11T22:10:16+00:00

    Answer:

    85.5

    Step-by-step explanation:

    because you have to add 1/2 and 90cents =90.5 then you have to subtract 5 away and your answer is 85.5

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )