At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did S

Question

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan’s pumpkin cost? I need an explanation!

in progress 0
Thu Thủy 2 months 2021-07-30T15:39:59+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-30T15:41:15+00:00

    Answer:

    I donno

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )