Apples are $2.49/pound. You need 2.5 pounds to make apple crisp. How much will you spend on apple in total? Show your work for full credit.

Question

Apples are $2.49/pound. You need 2.5 pounds to make apple crisp. How much will you spend on apple in total? Show your work for full credit.

in progress 0
Hồng Cúc 2 months 2021-09-02T04:47:24+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-02T04:48:24+00:00

    You will spend $6.22

    2.49 x 2.5 = 6.22

    0
    2021-09-02T04:49:06+00:00

    Answer:

    2.5 is the answer

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )