An 8-pack of granola bars costs $6.96. What is the unit price? per bar

Question

An 8-pack of granola bars costs $6.96. What is the unit price?
per bar

in progress 0
MichaelMet 4 years 2021-07-27T23:41:44+00:00 2 Answers 7 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-27T23:43:01+00:00

    Answer:

    $0.87

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-07-27T23:43:19+00:00

    Answer:

    0.87. dm….djjjdjdjndhfhhrhrhd

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )