Share
An 8-pack of granola bars costs $6.96. What is the unit price? per bar
Question
An 8-pack of granola bars costs $6.96. What is the unit price?
per bar
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-07-27T23:41:44+00:00
2021-07-27T23:41:44+00:00 2 Answers
7 views
0
Answers ( )
Answer:
$0.87
Step-by-step explanation:
Answer:
0.87. dm….djjjdjdjndhfhhrhrhd