Alma bought 6 gallons of gasoline for $19.14. What was the unit price of this gasoline?

Question

Alma bought 6 gallons of gasoline for $19.14. What was the unit price of this gasoline?

in progress 0
RI SƠ 2 weeks 2021-07-22T14:51:17+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-22T14:52:52+00:00

    Answer:

    3.19

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )