A vending machine sells chips for $0.50 and candy bars for $1.00. If Jim spent $5.50 on snacks in the machine over the course of a week, how

Question

A vending machine sells chips for $0.50 and candy bars for $1.00. If Jim spent $5.50 on snacks in the machine over the course of a week, how many candy bars did he buy? G. 2 H. 3 J. 4 K. Cannot be determined from the given information

in progress 0
Adela 5 months 2021-08-30T09:40:58+00:00 1 Answers 10 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-30T09:42:22+00:00

    Answer:

    can’t be determined

    Step-by-step explanation:

    we would need to know the total number of bars/chips he brought

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )