A store had 5 packs of paper for $9.25. How much would it cost if you were to buy 4 packs? What is the unit rate? Pls help

Question

A store had 5 packs of paper for $9.25. How much would it cost if you were to buy 4 packs? What is the unit rate? Pls help

in progress 0
Ladonna 4 months 2021-08-06T10:16:03+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-06T10:17:07+00:00

    Answer:

    28 because 9.25 times 5 devided by 4

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )