A bakery offers a sale price of $3.40 for 4 muffins. What is the price pe dozen?​

Question

A bakery offers a sale price of $3.40 for 4 muffins. What is the price pe dozen?​

in progress 0
Thành Công 6 months 2021-08-13T02:10:13+00:00 1 Answers 6 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-13T02:12:01+00:00

    Answer:

    10.2

    Step-by-step explanation:

    3.40 * 3 = 10.2

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )