Share
A 3lbs of apples cost $2.91, what will be delivered cost of 8lbs of apples
Question
A 3lbs of apples cost $2.91, what will be delivered cost of 8lbs of apples
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-07-27T19:36:00+00:00
2021-07-27T19:36:00+00:00 2 Answers
8 views
0
Answers ( )
x = 7. 76
Because you have to
3x = 8(2.91)
x = $7.76