A 10-pack of pencils costs $2.00. What is the price per pencil?

Question

A 10-pack of pencils costs $2.00. What is the price per pencil?

in progress 0
Thạch Thảo 2 months 2021-07-23T04:25:59+00:00 1 Answers 1 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-23T04:27:46+00:00

    Answer: 20 cents per pencil

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )