3. Which is the better buy? Find the unit rate $2.99 for 6 candles $4.49 for 9 candles $5.99 for 12 candles

Question

3. Which is the better buy?
Find the unit rate
$2.99 for 6 candles
$4.49 for 9 candles
$5.99 for 12 candles
$3.49 for 3 candles​

in progress 0
Thạch Thảo 6 months 2021-07-29T00:55:13+00:00 1 Answers 9 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-29T00:56:24+00:00

    $2.99 for 6 candles is the better buy
    $2.99 for 12 candles will give you $5.89

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )