10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round your answer to the nearest penny (hund

Question

10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
your answer to the nearest penny (hundredths place). Show your work.

in progress 0
Vân Khánh 4 years 2021-08-12T15:53:08+00:00 1 Answers 7 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-12T15:54:41+00:00

    Answer

    1.10

    Step-by-step explanation:

    if you divide 4 to 3.50 it would be 1.14285714 then when you round it up you should get 1.10

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )