Share
10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round your answer to the nearest penny (hund
Question
10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
your answer to the nearest penny (hundredths place). Show your work.
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-12T15:53:08+00:00
2021-08-12T15:53:08+00:00 1 Answers
7 views
0
Answers ( )
Answer
1.10
Step-by-step explanation:
if you divide 4 to 3.50 it would be 1.14285714 then when you round it up you should get 1.10