1) Juan purchased 3.4 pounds of nails at a cost of $4.50 per pound. What was the cost of the nails? *

Question

1) Juan purchased 3.4 pounds of nails at a cost of $4.50 per pound. What
was the cost of the nails? *

in progress 0
Hải Đăng 6 months 2021-08-04T10:57:56+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-04T10:59:13+00:00

    Answer:

    the answer is 15.3. hope this helps:)

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )