1. If 36 pens cost $3.00, what would be the cost for one pen?

Question

1. If 36 pens cost $3.00, what would be the cost for one pen?

in progress 0
Nguyệt Ánh 1 year 2021-08-22T05:03:53+00:00 1 Answers 16 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-22T05:05:19+00:00

    Answer:

    12 cents

    Step-by-step explanation:

    Hope this helps

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )