If a 6 pound bag of oranges costs $5.46 and an 8 pound bag of oranges costs
$7.44, what is the unit prices of each bag?
Leave a Comment
You must be logged in to post a comment.
If a 6 pound bag of oranges costs $5.46 and an 8 pound bag of oranges costs
$7.44, what is the unit prices of each bag?
You must be logged in to post a comment.
Answer:
its food, eat it.
Step-by-step explanation:
just get the cheaper bag. why do we care about unit pricing?