Casey buys sandwiches and bags of chips. Each sandwhich cost three times as much as a bag of chips.bshe bought 5 sandwiches for $6 each and spent $42. How many bags b did she buy?
Casey buys sandwiches and bags of chips. Each sandwhich cost three times as much as a bag of chips.bshe bought 5 sandwiches for $6 each and spent $42. How many bags b did she buy?
Equation