Question

7. The owner of an ice cream stand needs to order wafle cones and sugar cones. There is
room to store 10 boxes of cones. Each box of sugar cones costs $100, and each box of
waffle cones costs $150. He has $1250 budgeted for the purchase of cones.
a. What variables will you use?




Leave a Comment