7. The coach has $250 to spend on volleyball equipment.
She buys 4 volleyball nets for $28 each. Volleyballs cost $7 each.
How many volleyballs can she buy? Explain how you solve.
Use one or more equations and bar diagrams in your explanation
Tell what your variables represent. 4.AR.1.1.4.AR ??
How to obtain the amount of volleyballs that she can buy?