1. Notebooks are $2 each and a pencil sharpener $25.00 *
Use x as your variable and do not include spaces
Leave a Comment
You must be logged in to post a comment.
1. Notebooks are $2 each and a pencil sharpener $25.00 *
Use x as your variable and do not include spaces
You must be logged in to post a comment.
Y=2x+25
2x is the notebook price and quantity.
25 is the sharpener price.
Y is total price for everything.